Sunday, April 20, 2014
   
Text Size

Democratic Members

Luis Alejo Luis Alejo
District-30
Elected: 2010
Termed: 2016
Tom Ammiano Tom Ammiano
District-17
Elected: 2008
Termed: 2014
Toni Atkins Toni Atkins
District-78
Elected: 2010
Termed: 2016
Richard Bloom Richard Bloom
District-50
Elected: 2012
Termed: 2024
Raul Bocanegra Raul Bocanegra
District-39
Elected: 2012
Termed: 2024
Susan Bonilla Susan Bonilla
District-14
Elected: 2010
Termed: 2016
Rob Bonta Rob Bonta
District-18
Elected: 2012
Termed: 2024
Bradford Steve Bradford
District-62
Elected: 2009
Termed: 2014
Cheryl Brown Cheryl Brown
District-47
Elected: 2012
Termed: 2024
Buchanan Joan Buchanan
District-16
Elected: 2008
Termed: 2014
Ian Calderon Ian Calderon
District-57
Elected: 2012
Termed: 2024
Nora Campos
District-27
Elected: 2010
Termed: 2016
Ed Chau Ed Chau
District-49
Elected: 2012
Termed: 2024
Wesley Chesbro Wesley Chesbro
District-02
Elected: 2008
Termed: 2014
Ken Cooley Ken Cooley
District-08
Elected: 2012
Termed: 2024
Matthew Dababneh Matthew Dababneh
District-45
Elected: 2013
Termed: 2024
Tom Daly Tom Daly
District-69
Elected: 2012
Termed: 2024
Roger Dickinson Roger Dickinson
District-07
Elected: 2010
Termed: 2016
Susan Eggman
Susan Eggman
District-13
Elected: 2012
Termed: 2024
Paul Fong Paul Fong
District-28
Elected: 2008
Termed: 2014
Feuer Steve Fox
District-36
Elected: 2012
Termed: 2024
Feuer Jim Frazier
District-11
Elected: 2012
Termed: 2024
Cristina Garcia Cristina Garcia
District-58
Elected: 2012
Termed: 2024
Mike Gatto Mike Gatto
District-43
Elected: 2010
Termed: 2016
Jimmy Gomez Jimmy Gomez
District-51
Elected: 2012
Termed: 2024
Jimmy Gomez Lorena Gonzalez
District-80
Elected: 2013
Termed: 2024
Richard Gordon Richard Gordon
District-24
Elected: 2010
Termed: 2016
Adam Gray Adam Gray
District-21
Elected: 2012
Termed: 2024
Isadore Hall, III Isadore Hall, III
District-64
Elected: 2008
Termed: 2014
Roger Hernandez Roger Hernandez
District-48
Elected: 2010
Termed: 2016
Chris Holden Chris Holden
District-41
Elected: 2012
Termed: 2024
Reggie Jones-Sawyer Reggie Jones-Sawyer
District-59
Elected: 2012
Termed: 2024
Marc Levine Marc Levine
District-10
Elected: 2012
Termed: 2024
Bonnie Lowenthal Bonnie Lowenthal
District-70
Elected: 2008
Termed: 2014
Jose Medina Jose Medina
District-61
Elected: 2012
Termed: 2024
Kevin Mullin Kevin Mullin
District-22
Elected: 2012
Termed: 2024
Al Muratsuchi Al Muratsuchi
District-66
Elected: 2012
Termed: 2024
Adrin Nazarian Adrin Nazarian
District-46
Elected: 2012
Termed: 2024
Richard Pan Richard Pan
District-09
Elected: 2010
Termed: 2016
Henry Parea Henry Perea
District-31
Elected: 2010
Termed: 2016
Speaker John A. Pérez Speaker John A. Pérez
District-53
Elected: 2008
Termed: 2014
V. Manuel Perez
V. Manuel Perez
District-56
Elected: 2008
Termed: 2014
Bill Quirk Bill Quirk
District-20
Elected: 2012
Termed: 2024
Sharon Quirk-Silva Sharon Quirk-Silva
District-65
Elected: 2012
Termed: 2024
Anthony Rendon Anthony Rendon
District-63
Elected: 2012
Termed: 2024
Sebastian Ridley-Thomas Sebastian Ridley-Thomas
District-54
Elected: 2013
Termed: 2024
Freddie Rodriguez Freddie Rodriguez
District-52
Elected: 2013
Termed: 2024
Rudy Salas Rudy Salas
District-32
Elected: 2012
Termed: 2024
Nancy Skinner Nancy Skinner
District-15
Elected: 2008
Termed: 2014
Mark Stone Mark Stone
District-29
Elected: 2012
Termed: 2024
Phil Ting Phil Ting
District-19
Elected: 2012
Termed: 2024
Shirley Weber Shirley Weber
District-79
Elected: 2012
Termed: 2024
Bob Wieckowski Bob Wieckowski
District-25
Elected: 2010
Termed: 2016
Das Williams Das Williams
District-37
Elected: 2010
Termed: 2016
Yamada Mariko Yamada
District-04
Elected: 2008
Termed: 2014
 

The Issues